Vážení občané a klienti bezplatné wi-fi sítě městské části Praha 10,

oznamujeme Vám tímto, že ke dni 30. 9. 2017 došlo k ukončení podpory provozu bezplatné wi-fi sítě městské části Praha 10 v dosavadní podobě. Městská část Praha 10 připravuje novou formu této služby. O jejím spuštění budete včas informováni.

Mgr. Ivana Cabrnochová, členka Rady m.č. Praha 10

Jak se přihlásit

Prvním krokem pro přihlášení k síti Praha 10 Bezdrátová je zjistit, jak silný signál máte. Podle této síly je pro příjem signálu zapotřebí koupit příslušný typ zařízení:
  • samostatná PCI karta přímo do PC, ke které je přiveden signál z antény
  • samostatný tzv. Access Point, který je spojen s anténou, do PC poté vede klasický síťový UTP kabel

Měření signálu, nákup příslušného zařízení a instalaci poskytuje kterákoliv společnosti zabývající se touto problematikou. Na tomto portálu můžete nalézt v sekci „Kontakty“ místní firmy, které tyto služby nabízejí.

Přihlášení je zdarma a jednoduché. Budete postupovat podle daných instrukcí: vyplníte přihlašovací jméno (login), heslo, zadáte email, na kterém později potvrdíte autorizaci. Dále můžete vyplnit nepovinné údaje, sloužící pro statistiku a vylepšování připojení.

Tyto údaje tlačítkem odešlete a během minuty získáte přístup do internetové sítě. Brzo na uvedený email přijde žádost o autorizaci (dle instrukcí odsouhlasíte zadané údaje poklepáním na zaslanou webovou identifikační adresu). Pokud autorizaci do 12 hodin od přihlášení nepotvrdíte, bude účet zrušen (toto opatření slouží k zjištění počtu stálých uživatelů, každý zájemce má mít pouze jednu přístupovou adresu. Prostřednictvím uvedeného mailu bude také Městská část Praha 10 informovat své občany).

Print